Custodes - Bundeswehr Lacrosse 6:2

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2015 / Reportáže / Custodes - Bundeswehr Lacrosse 6:2

24.4.2015

Custodes jsou ve čtvrtfinále! Radotínský celek si poradil s Bundeswehr Lacrosse, vyhrál 6:2 a urval poslední vstupenku mezi čtveřici nejlepších týmů turnaje. V sobotu se domácí o postup do finále porvou s kanadskými Green Gaels.

Custodes se vydařil vstup do zápasu. Po dvou minutách hry našel Košťál před brankou rozběhnutého Skálu a ten, ačkoliv byl tísněný, zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Poté měli velkou šanci také Němci. Šli dva na jednoho, dvakrát stříleli, jenže gólman Mareš v obou případech skvěle zakročil.

To na druhé straně se skóre znovu měnilo. Ve čtvrté minutě sice nejprve Bundeswehr zachránilo břevno, o několik sekund později ale přesto Custodes vedli o dva góly. Pomohla jim k tomu obrovská chyba německé defenzivy. Obránce za brankou rozehrál přímo do košíku před brankovištěm číhajícího Peška a ten bez problémů propálil gólmana. V šesté minutě si Kostka seběhl za branku, naznačil, že ji oběhne zleva, ale dal se doprava a zasunul za dezorientovaného gólmana.

Bundeswehr se snížení dočkali šest minut před pauzou. Lausdrup se vydal na bleskový protiútok, utekl obráncům, pohrál si i s brankářem Marešem a poslal mu míček mezi nohy. Němci se vstřeleným gólem nabyli sebevědomí a místy byli vepředu hodně nepříjemní. Další snížení však Mareš nepovolil.

Zato Custodes necelou minutu před přestávkovou sirénou využili signalizovaného vyloučení. Skála od čáry parádně našel chvilku nehlídaného Peška a ten si sám před brankářem dokázala hravě poradit. Domácí tým šel tedy do přestávky za vedení 4:1.

V druhé periodě Němci pykali za častá vyloučení. A Custodes proměnili hned dvě početní výhody v řadě. Nejprve měl Košťál v devatenácté minutě na levé straně dostatek prostoru, aby důkladně zamířil a propálil gólmana Fuchse. A o minutu později Pešek nahrál před branku Procházkovi a ten takřka z voleje uklidil do odkryté klece.

Custudes vedení v poklidu kontrolovali. Ale půlminutu před koncem si nedali pozor na zadní vrátka, nehlídaný Bieber šel úplně sám na branku, dokázal Mareše překonat a snížil na 2:6. Němci v závěru ještě zkoušeli hru bez brankáře, nebylo jim to však nic platné. Custodes už postup do čtvrtfinále nepustili.