Nova Scotia Privateers obhájili prvenství v Memoriálu Aleše Hřebeského

Hlavní stránka / 2024 / Nova Scotia Privateers obhájili prvenství v Memoriálu Aleše Hřebeského

28.4.2024

Nova Scotia Privateers obhájili prvenství v Memoriálu Aleše Hřebeského Poprvé od roku 2009 se některému týmu podařilo obhájit vítězství v Memoriálu Aleše Hřebeského a tím týmem jsou Nova Scotia Privateers, kteří ve finále porazili domácí Custodes 6:3.

Oba finalisté vyhráli své základní skupiny a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále. Custodes v té své nejprve porazili Tel Aviv Lacrosse 7:5 a pak German Shepherds 10:2. Privateers vyhráli nad Green Gaels 6:1 a trochu se trápili s TJ Malešice, nicméně porazili je 9:5.

Turnaj byl letos mimořádně vyrovnaný a důkazem toho jsou čtvrtfinálové zápasy. Custodes v napínavém utkání proti Green Gaels strhli vítězství na svou stranu gólem 22 sekund před koncem zápasu. Privateers ukradli výhru týmu German Shepherds doslova v poslední vteřině, kdy Zac Carrigan vyrovnal nepřízivý stav a vymohl si trestná střílení. V nich uspěli Kanaďané a postoupili do semifinále. I zbylá dvě čtvrtfinále se rozhodovala v samostatných nájezdech. Šťastnějšími týmy byli Alberta Lacrosse a Megamen, naopak na London Knights a Purple Reign zbyly zápasy o konečné páté místo.

Custodes se v semifinále střetli s týmem Alberta Lacrosse a opět šlo so vyrovnaný zápas. Gól na 4:3 vstřelil Lukáš Kučera na konci druhé třetiny zápasu a až do konce hrací doby probíhala urputná bitva, v níž excelovali oba brankáři. Custodes ustáli i závěrečný tlak Kanaďanů a vedení ubránili.

Privateers začali zápas proti Megamenům zostra, ale soupeř se dokázal dotáhnout na 2:2. Pak ale branky padaly už jen do americké sítě a Privateers zvítězili jasně 8:2.

Kanadský tým, tentokrát z Alberty, dominoval i v zápase o bronz. Ani na ně Megameni nestačili a podlehli 4:8.

Ve finále se tedy střetly stejné týmy jako vloni. Až po sedmi minutách se ujali vedení Privateers zásluhou Chrise Maletta. Na tento gól odpověděl Tomáš Knotek a zase se dlouhé minuty bojovalo bez gólu. Pak se ale Kanaďanům podařilo několikrát přehrát radotínskou obranu a vybudovat si gólový náskok až 6:1. Dva góly Dominika Peška už znamenaly jen snížení na konečné skóre 3:6. Privateers hráli velmi koncentrovaně. Dokázali eliminovat většinu brejků a připravit se na klíčové hráče Custodes. K tomu se přidal i výborný výkon brankáře Nathana Jollymoora. Naopak radotínská obrana v několika momentech zaváhala a soupeř toho dokázal využít.

Privateers přivezli připravený a sehraný tým a obhajoba loňského titulu rozhodně nebyla náhodná.