Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2012 / Den 2: Překvapení do play-off – Bats, Knights a Privateers; nepostoupili Riggers, Salt Shakerz a Malešice

27.4.2012

Den 2: Překvapení do play-off – Bats, Knights a Privateers; nepostoupili Riggers, Salt Shakerz a Malešice Během čtvrtka se odehrály zbývající zápasy základních skupin turnaje a o další překvapení nebyla nouze. Oproti očekávání si o umístění mezi nejlepší osmičkou zahrají Bratislava Bats, London Knights a Nova Scotia Privateers, černého petra si naopak vytáhli Oxygen Lacrosse Riggers, Salt Shakerz a TJ Malešice.

Do bojů ve skupině A se poprvé zapojili London Knights a nerozehranému týmu se vstup do turnaje příliš nepovedl – Jižnímu Městu podlehli 1 : 9. Ve svém druhém zápase zdolali outsidera skupiny Vienna Cherokees jen velmi těsně 3 : 2. O to větším překvapením bylo pak jejich vítězství nad týmem TJ Malešice 3 : 0. V brance Knights zazářil mladý radotínský brankář Jakub Mareš a pokryl všech 28 malešických střel na branku. O postupujících pak rozhodl zápas mezi Malešicemi a Jižním Městem. Ve vyrovnaném a napínavém zápase nejprve malešičtí třikrát odskočili o branku, Jižní Město ale vždy vyrovnalo a ve 25. minutě se díky brance Adama Ondráčka ujalo vedení 4 : 3, které proti závěrečnému náporu Malešic uhájilo.

Ve skupině B se čekalo na závěrečný duel mezi Salt Shakerz a domácími Custodes Radotín. Salt Shakerz, kteří ve středu zaváhali proti Bats, by museli vyhrát rozdílem tří gólů, aby postoupili do čtvrtfinále. Zápas byl od začátku velmi rychlý, tvrdý a vyrovnaný a bylo na co koukat. Radotín se dvakrát ujal vedení, ale Američané dvakrát srovnali. Do druhé půle Radotín nasadil elitního střelce Radka Skálu, který se šetřil kvůli natrženému svalu, a ten se rozhodl vybít si lakrosovou abstinenci na Salt Shakerz. Čtyřmi góly čtyřmi ranami zařídil pro LCC potřebný náskok. Jediný gól Salt Shakerz v druhé půli dal James Synowiez, na konečných 7 : 3 upravil Adam Kostka. Salt Shakerz sice předváděli proti LCC excelentní lakros, ale nekoncentrovanost v úvodním zápase je stála účast ve čtvrtfinále.

Skupinu C suverénně vyhráli kanadští Green Gaels – bez ztráty bodu a se skóre 31 : 4. Druhá skončila Slavia, která porazila jak výběr German Gents, tak americký tým Landsharks. Ten nakonec podlehl i Němcům, a to překvapivě výrazně 2 : 8. Nutno ale říci, že soupiska Landsharks je značně prořídlá a je doplněna poněkud nesourodou skupinou českých a polských hráčů.

Nova Scotia Privateers potvrdili po včerejších skvělých výkonech vítězství ve skupině D v zápase proti Old Dogs Plzeň, ve kterém vyhráli 7 : 1. O druhé postupové místo se střetli Megamen Boston a Oxygen Lacrosse Riggers v přímém souboji, kterým vyvrcholil čtvrteční program. A byl to souboj na ostří nože, tvrdý a nekompromisní, napjatý a také doprovázený řadou vyloučení. Riggers se sice ve čtvrté minutě dostali do vedení, ale o tři minuty později vyrovnal Jamie Plunkett. Ten se podílel i na druhé brance Megamen. Po přestávce přidal třetí gól Scott Prestridge a Riggers začali tahat za kratší konec. Na každé straně padlo ještě po brance a konečný výsledek 4 : 2 znamená, že Riggers neobhájí loňské páté místo. Megamen, kteří byli jednoznačným favoritem skupiny, se o postup museli hodně porvat a ve čtvrtfinále je čekají zatím suverénní Green Gaels.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří SK Lacrosse Jižní Město a Bats Bratislava, London Knights a LCC Radotín a konečně Slavia Praha a Nova Scotia Privateers. Program dalších zápasů najdete zde, podrobné reportáže z jednotlivých utkání jsou tady a výsledky a statistiky pak tady.