(49) X2: Adler Lacrosse – TJ Malešice 6:12

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2017 / (49) X2: Adler Lacrosse – TJ Malešice 6:12

29.4.2017

Malešice si na Memoriálu Aleše Hřebeského zahrají o konečné třinácté místo. Rozhodly o tom v duelu s německými Adler Lacrosse, které v gólově bohaté bitvě porazily 12:6. Od 14:30 čeká Pražany poslední zápas na turnaji proti kanadským Nova Scotia Privateers.

Výsledek/Statistiky

Nehrálo se ještě ani minutu a Adler už šel do vedení. Lipton se ve středu prosadil přes dva obránce a v tísni jednoručně dokázal překonat gólmana Máru. V úvodu aktivnější Němci si pak vytvořili i další šance a vykoledovali si přesilovou hru, z ní však zvýšit svůj náskok nedokázali. Na konci čtvrté minuty už ale přeci jen odskočili na rozdíl dvou gólů. Po chybě malešické a obrany získal míček Winnie, šel sám na branku a Mára kapituloval podruhé.

Malešice se postupem času osmělily, zvýšili aktivitu v ofenzivě a odměnou jim bylo snížení. Na konci sedmé minuty se před německou brankou dostal k míčku Plecitý, tvrdě vypálil a trefil se přesně mezi betony gólmana Janzena. Pražany první gól povzbudil, vrhli se dopředu a minutu po Plecitém skóre vyrovnal Podroužek.

Najednou byli malešičtí plní elánu, soupeře zmáčkli před jeho brankou a vypracovali si další gólové příležitosti. Ujala se ta z poloviny dvanácté minuty. To po krásné kombinační akci skončil míček na levé straně u Hříbala, ten pohotově zamířil do sítě a poslal Malešice poprvé v utkání do vedení. Půl minuty před koncem první periody se navíc po další parádní kombinaci trefil podruhé v utkání Podroužek, jenž pražskému celku zajistil přestávkové vedení 4:2.

Hned po půlminutě druhé části Malešice znovu odskočily. Střecha našel před brankou Plecitého, jenž šikovným skrytým zakončením nachytal německého gólmana. Adler začátek druhé periody vůbec nezachytili a Pražané naopak s chutí přidávali jeden gól za druhým. Po pěti minutách po změně stran už to bylo 9:2, když se postupně trefili Podroužek, Tolar a dvakrát Hříbal.

Až devět minut před koncem o sobě zase dali vědět i Adler. To se na pravé straně dostal k míčku kanadský legionář v německém týmu Plunkett a tvrdou střelou z dálky našel skulinku ve výstroji gólmana Máry. Ten samý hráč navíc hned za minutu udeřil podruhé, když využil přesilovou hru svého týmu. Žádné velké drama z toho ale nebylo, jelikož desátým gólem Malešic záhy kontroval Střecha.

Čtyři minuty před koncem se velké chyby dopustil gólman Mára. Ten tak dlouho otálel s rozehrávkou, až míček odevzdal přímo do košíku McKegneyho, jenž si počíhal za brankou a pak ve skoku zakončil mezi betony. Pražané však dalšími dvěma góly během jedné minuty znovu odskočili, své hattricky završili Podroužek s Hříbalem.

Hattrick si v závěru připsal také Plunkett. Nejnebezpečnější hráč domácích minutu a půl před koncem už ale pouze korigoval na finálních 6:12. Malešice si tak od 14:30 zahrají s Nova Scotia Privateers o konečné třinácté místo.

Sekce: 2017   |   Tisk   |   Poslat článek známému