2017

(28.4.2017)

(36) LQF4: Vienna Monarchs – TJ Malešice 7:4

V posledním dnešním zápase „zklamaných“, tedy v souboji těch mužstev, která vypadla v osmifinále, se utkali hráči TJ Malešice a Vienna Monarchs. Po jednoznačném průběhu, kdy TJ vzdorovala jen v prvních minutách, se z triumfu radovali Rakušané. více

|   Sekce: 2017

(28.4.2017)

(35) LQF3: Adler Lacrosse – Bundeswehr Lacrosse 4:5 pp

Duel Adleru a Bundeswehru tolik krásy nepobral. Zejména v prvním poločase padly pouze dvě branky, které měl na svědomí Lehna a obě byly do sítě Adleru. Ten se v druhé části oklepal, ale na více, než na vyrovnání, to nestačilo. V nájezdech padl, když se o rozhodující zásah postaral Broz, který měl na svědomí i předchozí vyrovnání na 4:4. více

(28.4.2017)

(34) LQF2: Istanbul Sultans - Helan Gar Lacrosse 8:6

Turečtí Sultáni si s Helan Gar nic nedarovali. Tvrdé utkání nepostrádalo herní kvalitu a s postupem času se změnilo v přestřelku. Produktivnější byl Istanbul, který byl povětšinou o krok napřed. A to přestože v úvodu prohrával. Turci se nakonec radovali z vítězství 8:6. více

(28.4.2017)

(33) LQF1: Nova Scotia Privateers - Green Gaels 2:6

Druhý páteční duel nabídl kanadský souboj, v němž na sebe narazili dva poražení z osmifinálových bojů Green Gaels a Nova Scotia Privaters. Do něho vykročili výrazněji lépe „zelení“, když po poločase vedli 4-0. A to rozhodlo, protože se po pauze žádný zázrak nekonal. Zelení si náskok pohlídali. více

(28.4.2017)

(32) Z: Nationals - Riggers 3:6

Páteční program odstartoval soubojem irských Riggers a slovenských Nationals. V mrazivém počasí se oba týmy dopustily hodně nepřesností, nakonec však favorizovaný Dublin převzal iniciativu a po zásluze dokráčel pro vítězství. Velký podíl na tom měl hlavně Mike Burke, který se postaral o většinu nebezpečných akcí Irů. více

(27.4.2017)

(31) EF8: Turku Titans – Bundeswehr Lacrosse 7:4

V dalším osmifinále na sebe narazili finští Titáni, kteří si o rok dříve z Radotína odvezli bramborové medaile, a německý Bundeswehr, jemuž se v základní skupině tolik nedařilo a skončil po dvou těsných porážkách od Megamenu a Tel Avivu poslední, zatímco Turku oba zápasy vyhrálo. Finům se podařilo naplnit papírové předpoklady, i když jim to chvíli trvalo, než dostali duel pod kontrolu. Němci naplnili pověst houževnatého soupeře, ale proti loňskému překvapení to nestačilo. více

(27.4.2017)

(30) Alberta Warriors - Helan Går Lacrosse 13:1

Favorizovaná Alberta si se švédským mužstvem, které předtím překvapivě zaskočilo TJ Malešice, pohrála jako kočka s myší. Od úvodních sekund dominovala a svou převahu vyjádřila i střelecky. Helan Går Lacrosse se dočkal alespoň čestného úspěchu, ale to bylo jediné, co Alberta outsiderovi dovolila. více

(27.4.2017)

(29) EF6: Green Gaels – Pioneers 3:4pp

V kanadském derby skoupém na góly se nakonec radovali hráči Pioneers, kteří si proti Green Gaels dovolili prohospodařit tříbrankový náskok z úvodní desetiminutovky. K vidění byla i bitka a spousty trestů převážně na straně "zelených". To také ovlivnilo vývoj utkání. Nakonec "Pionýři" strhli výhru na svou stranu až v nájezdech. více

(27.4.2017)

(28) EF5: SK Lacsrosse Jižní Město – Vienna Monarchs 8:4

Jižní Město po přestřelce zdolalo Monarchy z Vídně 8:4. Velkou zásluhu na tom měla dvojice Plecháček s Došlým, která byla u většiny branek Pražanů. Přitom to dlouho nevypadalo, že utkání skončí jednoznačně. Rakušané se dlouho drželi na dostřel a Jižní Město rozhodlo až v závěrečné desetiminutovce. více

(27.4.2017)

(27) Y2: Chocolax – Riggers 1:8

Souboj o čtvrtfinále mezi švýcarským Chocolax s irskými Riggers byl po herní stránce v úvodní části vyrovnaný, nicméně branky stříleli hlavně Irové. Z prvního poločasu si přinesli vedení 4:0, což stačilo na to, aby druhou patnáctiminutovku proměnili ve svou exhibici. Irové dokázali snížit až v samotném závěru. více

(27.4.2017)

(26) Y1: London Knights - Polish Eagles 10:6

Londýn rozhodl duel s Polish Eagles během druhé poloviny první části, kdy získal solidní náskok tří branek, který hned po pauze ještě navýšil na hrozivých 9-2. Polský celek, který dosud na turnaji nezískal ani bod, začal hrát až posledních deset minut. Povedlo se mu konečné skóre alespoň zkorigovat. více

(27.4.2017)

(25) EF4: Megamen – Adler Lacrosse 11:2

Evidentní rozdíl byl také při dalším osmifinále, kdy bostonský Megamen vyzval tým složený z evropských hráčů Adler Lacrosse. Po celý zápas byli Megameni lepším týmem, svoji převahu korunovali velmi pěknými brankami a v pohodě dokráčeli k vítězství 11:2. více