(36) E2: (losQF2) London Knights – (losQF4) LC Slavia Praha 2:5

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2012 / Reportáže / (36) E2: (losQF2) London Knights – (losQF4) LC Slavia Praha 2:5

27.4.2012

V druhém klání dvou vyřazených týmů ze čtvrtfinále uspěla pražská Slavia, která otočila zápas s London Knights a vyhrála 5:2.

Zápis/Statistiky | Video

V naprosto vyrovnaném utkání si diváci museli na gól počkat až do sedmé minuty. To Tasko nahrál volnému Merjachovi, který prostřelil gólmana Pražanů a poslal Knights do vedení. O dvě minuty později se dostal do velké příležitosti aktivní Tasko, tentokrát už nenahrával, vzal zakončení na sebe a vyplatilo se. Krásná střela skončila přesně v pravém horním růžku – 2:0.

Slavii sice dlouho trvalo, než se z dvougólové ztráty oklepala, ale na přelomu dvanácté a třinácté minuty dvěma slepenými góly vyrovnala. Nejprve se Sochna pěkně obtočil kolem obránce a zamířil přesně pod břevno a poté se přízemní střelou prosadil i Pešek. Obrat dokonal minutu před přestávkou Šamaj, který zužitkoval pěknou přihrávku Marhoula.

Ve druhé periodě chtěli „Rytíři“ získat zpět vedení, očividně už jim ale docházeli síly, a tak si příliš gólových příležitostí vypracovat nedokázal. Ještě dvakrát se naopak trefila Slavia, která trefami Roubíčka a Schaffnera rozhodla o vítězství 5:2.