(46) o 5. místo: (winE1) Green Gaels – (winE2) Slavia Praha 6:1

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2012 / Reportáže / (46) o 5. místo: (winE1) Green Gaels – (winE2) Slavia Praha 6:1

28.4.2012

Překvapení se nekonalo. Souboj o páté místo ovládli kanadští Green Gaels, kteří porazili pražskou Slavii 6:1.

Zápis/Statistiky | Video

Favorizovaní Green Gaels se hnali do útoku už od první minuty hry. Slavisté však pozorně bránili a díky důrazné hře jim příliš gólových příležitostí nedovolili. A když už se Kanaďané do vyložené šance dostali, narazili na skvěle chytajícího gólmana Peška. Gaels otevřeli skóre utkání až po devíti minutách hry. To se po pěkné kombinaci prosadil Conrad.

Ve druhé části už Kanaďané dominovali a hrálo se především před brankou Pražanů. V pohodě hrající Gaels si poté do konce utkání ještě zastříleli a čtyřmi góly během tří minut utkání de facto rozhodli.

Pražané mohli v poslední minutě ještě alespoň kosmeticky upravit skóre. Minutovou početní výhodu však nevyužili. Čestného úspěchu se Slavisté přece jen dočkali dvacet vteřin před koncem. Poslední slovo ale měli opět Kanaďané, kteří brankou deset sekund před závěrečnou sirénou rozhodli o vítězství 6:1.