(9) D: Dublin Riggers – Nova Scotia Privateers 2:7

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2012 / Reportáže / (9) D: Dublin Riggers – Nova Scotia Privateers 2:7

25.4.2012

Střet kanadských Nova Scotia Privateers a irských Oxygen Lacrosse Riggers skončil vítězně pro tým z amerického kontinentu. Většinu času nedávali Kanaďané svému soupeři moc prostoru, o čemž svědčí na příklad jejich gól z oslabení, a samozřejmě i výsledek utkání 7:2 pro Privateers.

Zápis/Statistiky | Video

Od začátku zápasu se režie chopili Privateers. Nevyužili sice přesilovku, ale krátce po ní otevřeli Kanaďané skóre ve svůj prospěch. Přesilová hra Riggers zůstala také nevyužita a brzy zvyšoval Koneczny parádičkou zpoza brány na 2:0.

Po druhé nevyužité irské přesilovce vystřelil zdálky O'Donnel a míček si se štěstím našel cestu až za brankovou čáru. Dvougólový náskok vybojoval pro svůj tým nazpět Tyler Leeming a do konce prvního poločasu stihnul ještě Parker zpoza brány zvýšit na 4:1.

I druhou půli kontrolovali hráči z Kanady. Ve třetí minutě vstřelil Leeming gól z oslabení a šestou branku pak zajistil stejný hráč, ovšem tentokrát z přesilovky svého týmu. Sedmou a poslední branku Privateers dával Jody Gorman. Cenou útěchy pro Riggers byla pěkná akce ve čtrnácté minutě, kdy se uvolnil Prchlík a zmírnil stav na 7:2.