C: Turku Titans - Helan Går Lacrosse - 8:1

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2016 / C: Turku Titans - Helan Går Lacrosse - 8:1

21.4.2016

Duel dvou týmů ze severu Evropy byl téměř rozhodnut již po první částí. V ní daleko lépe hrající TurkuTitans získali bytelný pětibrankový náskok, který po přestávce ještě navýšili. Švédský tým Helan Gar se zatím na Memoriálu Aleše Hřebeského nepotkal s dobrou formou. Po prohře 0:8 s Green Gaels podlehl též Finům, byť alespoň jednou skóroval, logicky tak obsadil poslední místo skupiny B.

Zápis/statistiky

Hrstka diváků v prvním čtvrtečním zápase čekala na úvodní branku pouze minutu a pět vteřin. Po rychlé akci překvapil urostlého švédského brankáře Kinneye Aaltonen. Daleko přesně hrající Finové následně nevyužili několik dobrých šancí, které doslova volaly po gólů. Mrzet je to však příliš nemuselo. Chvíli po nevyužité přesilovce se totiž prosadil Raittila. Tentýž hráč zvýšil na tříbrankový rozdíl v 9. minutě po secvičené akci s Jokelou. Finové nadále dominovali a do přestávky ještě přidali další dvě branky. Nejprve Jalvanti vyprášil betony Kinneye, od kterých ale míček putoval za brankovou čáru. Poté potrestal Thunbergovo vyloučení jeden z nejlepších finských hráčů Jokela.

Druhá část pokračovala v podobném duchu. Švédskému týmu nepomohla ani změna v brankovišti. Náhradní brankář Zeidlitz byl neprůstřelný pouhé dvě minuty. V 18. minutě se před něho totiž probil Koskinen a se svým zakončením nad Zeidlitzovo rameno slavil úspěch. Osm minut před koncem vstřelili hráči ze země tisíců jezer sedmou branku. Podruhé v zápase skóroval Aaltonen. Právě téměř dvoumetrový Aaltonen potrestal tři minuty před koncem obrovskou Zeidlitzovu chybu a docílil hattrick. Poslední slovo patřilo švédským hráčům, kteří využili dvojnásobnou přesilovou hru a po brance Kolleryda mohli mocně oslavovat první gól na memoriálu.

Sekce: 2016   |   Tisk   |   Poslat článek známému