Memoriál Aleše Hřebeského začíná, fanoušci těšte se

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2016 / Memoriál Aleše Hřebeského začíná, fanoušci těšte se

19.4.2016

Memoriál Aleše Hřebeského začíná, fanoušci těšte se Letos se již po třiadvacáté rozduní mantinely na radotínském boxlakrosovém stadionu. Dvacet jedna týmů z patnácti zemí světa se v 59 zápasech střetne v soubojích o další titul šampiona tohoto prestižního turnaje. O obhajobu loňské vítězství se pokusí kanadští Pioneers z Vancouveru.


Nebudou to však mít vůbec jednoduché. Na zisk velmi prestižní trofeje si brousí zuby i další týmy. Především američtí Megameni z Bostonu, tradiční účastník Memoriálu, kteří ochutnali pocit vítězství třikrát, ale naposledy to bylo v roce 2012. Letos přivážejí opravdu velmi silný tým, nabitý hráči se zkušenostmi z nejvyšších zámořských soutěží.

Mezi další velké favority patří zcela jistě kanadští Green Gaels, dvakrát v posledních letech poražení až ve finále, ti už také velice touží po vítězství. I letos se v týmu představí, možná největší hvězda, která kdy v Radotíně hrála, dlouholetá opora týmu Colorado Mammoth Gavin Prout.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na domácí Custodes Radotín. Kluci v přípravě tvrdě makali a věří, že připraví svým fanouškům mnoho skvělých zážitků. Již ve skupině je však čekají velmi silní soupeři, a tak bude cesta až na vytoužený vrchol pořádně těžká.

Do bojů o celkové prvenství může promluvit i některý z dalších účastníků turnaje. Kvalita týmů šla v poslední době strmě nahoru a diváci se můžou těšit na skvělý boxlakros v drtivé většině zápasů.

Nabízíme vám malou pozvánku.

Čtyřdenní turnaj bude mít kromě mnoha skvělých zápasů i několik vrcholů v rámci doprovodného programu.

Středa 20. 4. od 19 hodin
Určitě si nenechte ujít zahajovací ceremoniál, na kterém se představí všech 21 mužstev. Budete mít jedinečnou možnost spatřit a pozdravit všechny zúčastněné týmy pohromadě.

Hned poté bude následovat jeden s klíčových zápasů domácích Custodes proti kanadskému týmu z Alberty.

Pátek 22. 4. od 19 hodin
Druhým vrcholem programu bude páteční galavečer lakrosu, v rámci kterého uvidí diváci všechny věkové kategorie lakrosových hráčů, kteří ukážou své dovednosti.

Následuje All Stars zápas mezi Evropou a Severní Amerikou, ve kterém se představí ti nejlepší hráči z jednotlivých týmů. V loňském prvním střetnutí byli úspěšnější hráči Severní Ameriky, kteří zvítězili 9:4. V rámci večera se uskuteční také dovednostní soutěže hráčů a exhibiční samostatné nájezdy.

Sobota 26. 4. od 15 hodin
Sportovním vrcholem celého turnaje bude sobotní podvečer a boje o umístění na předních místech. Před zápasem o 3. místo se představí v exhibičním utkání české juniorky.

Finále letošního ročníku pak bude zahájeno ve 20 hodin a večer skončí slavnostním předáním cen a ohňostrojem přímo na stadionu.

Pro hráče, ale i ostatní zájemce je pak v klubu Radlická kulturní sportovna v Praze na Knížecí připravena party, na níž vás z radotínského nádraží odveze zdarma zvláštní vlak. Odjezd ve 23.10 h.

Další dobré důvody pro návštěvu letošního Memoriálu
1. Hvězdy Memoriálu

Turnaje se každoročně účastní mnoho skvělých hráčů a na některé chceme zvlášť upozornit. V dresu Green Gaels se představí Gavin Prout, který dokázal za svou kariéru v profesionální soutěži NLL nasbírat celkem 922 bodů za 301 branek a 621 asistencí. Další hvězdou Green Gaels je Jonas Derks, který ve stejné soutěži nasbíral celkem 345 bodů.

 V týmu Megamen Boston budou spoléhat zejména na dvojici hráčů se zkušenostmi z NLL, Briana Pottera a Erica Harringtona.

Domácí Custodes spoléhají zejména týmovou souhru a vynikající střelecké schopnosti Dominika Peška.

2. Charitativní akce
Návštěvníci budou moci přispět do charitativní sbírky, kterou pořadatelé letos již podruhé připravili a kterou chtějí pomoci tělesně hendikepované dívce. K akci se připojila i většina zúčastněných týmů, které vloží 10 Kč za každou vstřelenou branku svého týmu. Diváci mohou sbírku „Každý gól má cenu“ podpořit koupí samolepky s logem akce nebo prostě jen příspěvkem do kasičky.

3. Profesionální fotostudio přímo v areálu
I pro letošní ročník Memoriálu jsme domluvili služby profesionálního fotografa Josefa Štěpána. Všechny fotografie budou v průběhu turnaje prezentovány na LCD monitorech na fotostánku v bezprostřední blízkosti hřiště, kde si je každý divák i hráč bude moci prohlédnout a případně ihned pořídit v profesionální kvalitě až do velikosti A3+! Vybrané fotky bude možné pořídit i v elektronické podobě v e-shopu. Ukázky snímků Josefa Štěpána z Evropské lakrosové ligy najdete zde, fotky z loňského Memoriálu pak na webu www.josefstepan.cz.

4. Větší LED obrazovka v areálu
Nemusíte mít strach, že při chvilkové nepozornosti propásnete důležité okamžiky zápasu. V areálu bude nainstalovaná LED obrazovka (větší než v loňském roce), na které budou k vidění opakované záběry důležitých okamžiků.

5. Rychlé kombinace, mnoho gólů, tvrdé střety
To vše přináší divákům boxlakros – divácky velice atraktivní a vděčný sport. Každý, kdo na turnaj zavítá, bude svědkem neopakovatelných soubojů, krásných rychlých kombinací a mnoha vstřelených branek. Boxlakros je sport pro celé muže, kteří neuhnou v žádném souboji, soupeři nic nedarují, ale po závěrečném hvizdu rozhodčího si se soupeřem podají ruce a jsou z nich opět dobří kamarádi.

6. Doprovodný program pro děti
Pokud se rozhodnete pro návštěvu i se svými dětmi, nemějte obavu, že by se nudily. V areálu mohou využít dětského koutku, plného zajímavých atrakcí. Mohou také soutěžit o drobné ceny a jistě ocení sobotní ohňostroj. Program pro děti zajišťuje mateřská školka Petrklíč.

7. Tombola plná skvělých cen
Během pátku a soboty budete moci vyhrát v naší tombole o spoustu věcných cen, které nám věnovali naši partneři. Půjde např. o typické české pochoutky, sportovní vybavení a oblečení, dárkové koše atd. atd. Každý lístek vyhrává! Výtěžek tomboly jde na podporu výjezdu juniorů LCC U16 na letošní turnaj Canada Day.

8. Páteční galavečer
Pokud se chystáte na Memoriál pouze na jeden den, určitě si nenechte ujít páteční večer. Galaprogram začíná v 19 h exhibičními vystoupeními nejmenších lakrosáků a pokračuje zápasem Evropa vs. Severní Amerika. V přestávkách pak budou k vidění dovednostní soutěže vybraných hráčů z každého týmu a po utkání uvidíte exhibiční samostatné nájezdy.

Večerem provází Zdeněk Suchý.

9. Finále
Sportovní vyvrcholení turnaje nastane v sobotu 23. dubna odpoledne. V 16 h začíná první semifinále, v 18.50 h zápas o konečné 3. místo a ve 20 h vrchol – finále, kdy se dvě nejlepší mužstva střetnou o hlavní trofej. Loni se těmi šťastnými stali kanadští Pioneers, ve finále porazili Green Gaels. Kdo bude tím šťastným letošní rok?                                                                                                          

Slavnostní zakončení Memoriálu a vyhlášení nejlepších týmů proběhne ihned po skončení finále.

10. Neopakovatelná atmosféra
Kdo se byť jednou zúčastnil Memoriálu Aleše Hřebeského, dá nám za pravdu, že lakrosový areál LCC Radotín má svého genia loci a turnaj neopakovatelnou atmosféru. Přijďte si ji užít! Dramatické zápasy, příjemná setkání, dobré pivo i jídlo. A k tomu dojedete na party speciálním vlakem. Čeká vás přátelská atmosféra, kvůli které jezdí rok co rok do Radotína týmy z celého světa. Kompletní průběh turnaje můžete sledovat přímo na stránkách turnaje www.AHMemorial.cz. Záznamy pak budou uloženy na YouTube kanále LCC.

Jan Barák

Autor: Ondřej Mika   |   Sekce: 2016   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024