Vyšla kniha Stvořitelova hra na cestě světem; film Globální lakrosová vesnice nyní on-line

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2016 / Vyšla kniha Stvořitelova hra na cestě světem; film Globální lakrosová vesnice nyní on-line

2.3.2016

Vyšla kniha Stvořitelova hra na cestě světem; film Globální lakrosová vesnice nyní on-line V úterý 1. března 2016 byla v Pardubicích představena kniha Lívie Šavelkové Stvořitelova hra na cestě světem: Identita Irokézů v procesu revitalizace a globalizace a zároveň proběhla projekce filmu Globální lakrosová vesnice, který je součástí Líviina projektu na Univerzitě Pardubice.


Kniha mapuje příběh lakrosu jako součásti identity původních obyvatel Severní Ameriky, jeho šíření v různých zemích světa a souvislosti s tím i vnímání identity a kultury severoamerických indiánů po světě. Memoriál Aleše Hřebeského je jedním z průsečíků, kde se lakrosové historie setkávají a dokumentární film Globální lakrosová vesnice to zachycuje. DVD s filmem je součástí knihy.

Knihu vydala Univerzita Pardubice a je k dispozici po domluvě s autorkou livia.savelkova@gmail.com), případně s Ondřejem Mikou (mikina14@seznam.cz), který vede „distribuční místo“ v Radotíně.

Film Globální lakrosová vesnice, který jeho autoři Lívia Šavelková a Milan Durňak poprvé představili v lednu před vyprodaným radotínským kinem, je nyní k vidění on-line na webu Univerzity Pardubice.

Autor: Ondřej Mika   |   Sekce: 2016   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024