(44) Y2: Silver Birch Leafs–Bats Bratislava 2:4

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2013 / Reportáže / (44) Y2: Silver Birch Leafs–Bats Bratislava 2:4

27.4.2013

V prvním sobotním utkání si Bats poradili se Silver Birch Leafs. Bratislavský tým po vyrovnaném boji porazil celek z Finska 4:2.

Zápis/Statistiky | Video

Slovenský tým se ujal vedení po dvou minutách hry. Poté měli Bats výhodu dvou přesilových her za sebou, ani jednu sice proměnit nedokázali, ale záhy po vyrovnání sil na hřišti se přeci jen prosadili. Minutu a půl před koncem první periody pak uzavřel skóre první periody pěknou střelou za zády Thomay, který pohotovou střelou překvapil gólmana a zvýšil už na 3:0.

Minutu po přestávce měli Bats výhodu přesilové hry a hned ji dokázali využít. Deset vteřin před návratem vyloučeného hráče se po pěkné kombinaci trefil přesně k pravé tyči Weiss.

Poté měl velkou šanci na snížení Pekkonen, který se uvolnil přes obránce a tvrdě vypálil, gólman Bats však jeho pokus stěží vytěsnil mimo branku. Ve dvanácté minutě hráli Leafs navíc přesilovku, když byl vyloučen Weiss. Tu finský tým ještě využít nedokázal, chvíli po vyrovnání sil se však po brejku snížili. A o minutu později se přesně k pravé tyči prosadil i Janhonen – 2:4.

Další gól však Leafs už stačit nedali, a tak se z vítězství 4:2 radovali bratislavský Bets.