(18) B: SK Lacrosse Jižní Město–London Knights 7:1

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2013 / Reportáže / (18) B: SK Lacrosse Jižní Město–London Knights 7:1

25.4.2013

Angličané v úvodu první periody skórovali při přesilové hře, ale tím jejich gólové úspěchy skončily. Do druhé půlky šly týmy za stavu 4:1 a ani ve druhé části už London Knights nedostali příležitost měnit stav. Jižní Město potvrdilo roli favorita vítězstvím 7:1.

Zápis/Statistiky | Video

Při signalizované výhodě v první minutě se Angličané pokusili v šesti ohrozit pražskou bránu, ale střela letěla vedle. Zadařilo se jim však vzápětí, neboť přesilovku okamžitě využil Tackaberry.

London Knights si kvůli nepovedenému střídání také zahráli v oslabení, ovšem nemuseli se trápit dlouho, protože trest utnul svou trefou Černík. Zásluhou Došlého pak Jižní Město získalo vedení.

Na druhou přesilovku Knights navázala přesilovka Jižního Města, opět kvůli anglickému hráči navíc v poli, a náskok Pražanů zvýšil Rozkot. Gólman Malina už v prvním poločase chybu neudělal, zato Jižní Město skórovalo ještě jednou opět zásluhou Rozkota.

Ve třetí minutě druhé periody se Rozkot nenechal doběhnout obránci a obelstil anglického brankáře. Šestý gól přidal Plecháček, když neomylně pálil z letu.

Převahu Jižního Města mohlo umocnit vyloučení Olsona v osmé minutě. Knights si sice s prvním oslabením dokázali poradit, ale pět minut před koncem dostal minutový trest ještě Rob Clark a tentokrát se skóre zahýbalo – Rozkot si připsal čtvrtý zářez.