(19) E: LC Custodes–Silver Birch Leafs 7:1

Hlavní stránka / Minulé ročníky / 2013 / Reportáže / (19) E: LC Custodes–Silver Birch Leafs 7:1

25.4.2013

Zápas proběhl přesně podle papírových předpokladů a Radotín přehrál finský celek bez větších komplikací. Finům se podařilo dvakrát vsítit branku, ale zbytek utkání patřil českému týmu. Radotín si zasloužil vítězství 7:1.

Zápis/Statistiky | Video

Skóre otevřel Košťál a brzy přidal se štěstím druhou branku - po jeho střele se míček se odrazil od tyče a nohy brankáře a dokutálel se až za brankovou čáru. Následovaly dvě finské přesilovky. Při té druhé překonal Harala ze střední vzdálenosti gólmana Siku a snížil na 2:1.

Na 3:1 zvyšoval Skála a ve třinácté minutě zařídil i čtvrtý gól, když vytřelil za zády a od země míč pokračoval do sítě.

Ve třetí minutě druhé půlky Košťál propálil brankáře a změnil skóre na 5:1. Druhý gól Finů mohl vstřelit opět Harala, když utekl s míčkem až před Siku, jenže trefil jen brankářovo rameno.

Přesilovku Custodes v deváté minutě vyřešili domácí s přehledem a Košťál zvýšil na 6:1. Silver Birch Leafs neměli moc příležitostí zahýbat se stavem, nicméně tři minuty před koncem ještě střelou při zemi překvapil radotínského brankáře Gräsbeck. Sedmý a poslední gól Radotína dal v devětadvacáté minutě Adam Kostka.